PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92233}

Bezsenność

Insomnia
6,9 2 221
ocen
6,9 10 1 2221
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

7,5/10

ocenił(a) film na 7

obejrzałem wcześniej wersję Nolana i żałuję, bo byłem nią zachwycony. dopóki nie obejrzałem oryginalnej wersji.
świetna gra Stellan'a Skarsgård, rewelacyjne zdjęcia, świetny ambient w tle, co razem daje na prawdę dobry klimat.
szczerze myślałem, że scenariusze obu filmów będą podobne (tzn. że Nolan zrobił identyczny film tylko, wiadomo, lepszy, bo amełykański film) i jestem miło zaskoczony. filmy bardzo się od siebie różnią i teraz będę musiał znowu obejrzeć wersję Nolana.

mimo wszystko polecam, leciutki thriller, nie długi, klimatyczny i miło się ogląda.

joemaster

Podpisuje się pod tym. Też podobnie jak Ty obejrzałem wersje z Pacino, a dopiero później pierwszą i jak dla mnie klimatycznie lepszą Nie ujmując nic filmowi Nolana bo tez jestem nim zachwycony to jednak skandynawski klimat bardziej do mnie przemawiał. Daje zasłużone jak dla mnie 10/10. Znasz może podobne filmy klimatem do tego, oczywiście skandynawskie jak tak to wymień pare tytułów będę bardzo wdzięczny. PZDR.

ocenił(a) film na 7
jasio88thc

niestety nie znam żadnych, ale jeśli uważasz za ciekawe filmy podobne do tego to chętnie poznam jakieś inne tytuły :)

joemaster

To może ''Obietnica''. Też fajny klimat i warto obejrzeć jak nie oglądałeś....

ocenił(a) film na 7
jasio88thc

jeśli masz na myśli tę http://www.filmweb.pl/film/Obietnica-2001-10746 to oglądałem. i myślałem o skandynawskich :)

joemaster

Tak chodzi mi o ten.... Ze skandynawskiego kina polecam takie filmy jak: ''Pozwól mi wejść'', ''Wilk'', ''Manhunt'', ''Nokas'', ''Eling'', ''Hawaje, Oslo'', ''Wyspa Skazańców'' - z tym samym aktorem co grał w ''Bezsenności''.

ocenił(a) film na 7
jasio88thc

dzięki :)

joemaster

Spoko.

ocenił(a) film na 9
joemaster

Osynlige tez był świetny, fantastyczny klimat. Oczywiście też miał swoją wersję amerykańską, o wiele gorszą moim zdaniem.

ocenił(a) film na 7
jasio88thc

Wyspa Skazańców, polecam

ocenił(a) film na 7
naiv

Sorry nie zauważyłam że już wymieniłaś ten film, więc polecam jeszcze Millenium .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones