PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 86 116
ocen
7,2 10 1 86116
6,8 21
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

Bezkrytycznie...

ocenił(a) film na 10

Tak, bezkrytycznie podszedlem do oglądania tego filmu z racji mojego ulubionego aktora, Robina Williamsa. I choć bałem się iż rola którą dane mu było zagrać nie będzie pasowała (dla większości widzów jest on TYLKO aktorem komediowym), to jednak moje obawy okazały się bezpodstawne. Znakomita gra obu aktorów Al Pacino i Robina Williamsa (choć pojawia się dopiero w drugiej połowie filmu) oraz bardzo nietypowe, wręcz zaskakujące zakończenie sprawiło że film ten jest dla mnie jednym z ciekawszych dzieł tego roku... W dodatku sposób w jaki grany przez Ala Pacino - Will Dormer - popada w tytułową bezsenność i konsekwencje braku snu ukazuje aktor w sposób mistrzowki.

Mam nadzieje, że przez innych wielbicieli talentów głównych bohaterów zostanie odebrany podobnie ciepło!

użytkownik usunięty
Szawel

Pacino najlepszy
Pacino od wielu lat ciągle w świetnej formie. Film mnie zaskoczył, i to mile zaskoczył. Wielka dbałość o szczegóły, choć po pierwszym zobaczeniu filmu nie wszystko było jeszcze dla mnie jasne. Z wielką przyjemnością wracam do filmu, a kto wie, czy nie wybiorę się na to do kina, do którego chodzę rzadko.
Pacino od wielu lat jest moim ulubionym aktorem, człowiekiem, który aktorstwo traktuje jako sztukę, a aktora jako artystę - dla Pacina aktorstwo to nie zawód. Za to go cenię, i, oczywiście za jego wielki talent.

ocenił(a) film na 10

Doskonale...
Myślę, że nie tylko Pacino wykazał się w tym filmie rewelacyjna grą aktorską choć, muszę przyznać, rzeczywiście grane przez niego postaci przedstawiam z niesamowita charyzmą i wręcz z mistrzowską perfekcją. Widać po tym że i scenariusz do filmu musiał być niczego sibie. Natomiast dla mnie, poza Pacinem, ważną osobą w filmie był Robin Williams, gdyz obawiałem się, że nie poradzi sobie w roli ciemnego charakteru. Pomimo iż jest jednym z moich ulubionych aktorów mmiałem pewne obawy gdyż, był u mnie zamknięty w charakterze tzw. "aktora obyczajowego" - trudno byłoby mi umieścić jego osobę w thrillerze czy też filmie akcji. Muszę więc przyznać iż sprawił się wyśmiencie i myślę, że był ciekawym przeciwnikiem dla Pacina w filmie "Bezsenność".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones