PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32616}

Bezsenność

Insomnia
7,2 86 116
ocen
7,2 10 1 86116
6,8 21
ocen krytyków
Bezsenność
powrót do forum filmu Bezsenność

Osobiście uważam, że tak - w swoim gatunku. Niełatwo znaleźć film który by popisywał się taką umiejętnością trzymania widza w napięciu aż do końcowego klapsa. Al popisuje się tu kunsztem aktorskim a jego antagonista Willie depcze mu po piętach, do tego dochodzi cała plejada bohaterów drugiego planu, którzy zagrali z prymusowską dokładnością. Jeśli ktoś lubi mocne kryminały, to gorąco polecam!

ocenił(a) film na 10
Marcia1246

Tak to zdecydowanie arcydzieło.Zmieniłem ocenę z 9 na 10 bo jeśli oglądam ten film co 2 miesiące odkąd go znam tzn ,że albo siadła mi psychika albo to jednak arcydzieło.
Najbardziej obok mrocznej historii pociąga i wciąga mnie klimat nieustannego przemęczenia Willa Dormera - bezsennością białych nocy ,śledztwem które prowadzi na Alasce i sledztwem które prowadzi przeciw niemu wydział wewnętrzny.Jest tak duszno i depresyjnie,siąpi przelotny zimny deszcz,okna zaklejone szarym papierem,budzik w szufladzie, że aż zadaje sobie pytanie skąd Will ma jeszcze tyle sił żeby wstać z łóżka zamiast wiać do ciepłej Kalifornii poleżeć na plaży albo zwyczajnie upić się porządną whisky i obudzić na wiosnę? Na Alasce chyba mają wiosnę :))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones